[ Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Forum ˇ Linki ˇ Kategorie NewsówWrzesień 20 2014 03:52:58 ]
{ Online }
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 98
Najnowszy Użytkownik: wasio
_ _
{ MTB Orzeł Lipno }

KADRA

Historia

Wyniki Maratonów Orła - Archiwum

Media o Orle


_ _
{ Warto zaglądać }/
_ _
{ Orły wylądowały na Śnieżce }
| W dniu 07.09.2014r z Karpacza na szczyt Śnieżki wyruszyło 350 rowerzystów. Była to druga edycja "Rowerem na Śnieżkę". W tej doborowej grupie nie zabrakło naszych przedstawicieli. Paweł Czecholiński na 41 miejscu (1.21.57), a Filip Zdonek na 233 ukończyli zmagania w tym trudnym wyścigu. Gratulujemy! |
_ _
{ GP Kaczmarek Electric MTB 2014 }
| Po sześciu etapach Grand Prix Kaczmarek Electric MTB nasz team zajmuje 28 wśród 71 sklasyfikowanych drużyn. Niestety, nie wszystkim spośród nas udaje się znaleźć czas, by powalczyć w "kaczmarkowych" maratonach. Może w kolejnym sezonie będzie lepiej.

Przeglądając aktualną klasyfikację generalną tego cyklu, zauważyłem między innymi:

Konrad Danek M1 mini 26 miejsce na 58 klasyfikowanych
Dariusz Kubiak M2 mini 16/240
Filip Zdonek M3 mini 327/406
Piotr Ratajczak M4 mini 56/198
Mirosław Pleskot M5 mega 21/26.

To pobieżny przegląd (bez okularów), jeśli kogoś z naszych pominąłem to poprawię się po starcie w Wolsztynie. Zakończenie tego cyklu już 5 października.
|
_ _
{ Wakacje się skończyły }
| Wakacyjny oddech w naszych startach MTB kończy się. Ruszyły zapisy do VIII REAL 64-sto Maraton MTB. 21 września spotykamy się w Jeziorkach! A już w najbliższą sobotę w Nowej Soli maraton MTB Kaczmarek Electric.

Nie samym MTB jednak żyjemy. 30 sierpnia, w biegu głównym III Towarzyskiego Półmaratonu Wilkowice, nasz kolega klubowy - Szymon Wasiołka, zajął wspaniałe 24 miejsce. Szymon - gratulacje!

Ze swojego startu w tegorocznym gostyńskim Amber Road zadowoleni są (i mają do tego absolutne prawo) nasi "szosowcy".

O wszystkich naszych tegorocznych startach już wkrótce.

|
_ _
{ Amber Road Gostyń 2014 }
| W dniu 17 sierpnia 2014r odbędzie się w Gostyniu V Edycja Drużynowej jazdy na czas amatorskich zespołów kolarskich. LUKS "Orzeł" Lipno reprezentować będą:
Marcin BANASZKIEWICZ
Mariusz CHYŁA
Paweł CZECHOLIŃSKI
Marek JAKUBOWSKI
Damian ZIEGLER.

Trzymajmy za nich kciuki!!!!!

Przypomnijmy - w 2013r reprezentujący nas zespół w składzie: Czecholiński, Sobański, Mikołajczak Jurków i Banaszkiewicz, w gronie 53 drużyn, wywalczył 36 miejsce. Trasę pokonali ze średnią prędkością - 36.81 km/h.
|
_ _
{ LLR - uaktualniona klasyfikacja generalna }
| Troszeczkę to trwało ale doczekaliśmy się. Jest aktualna klasyfikacja generalna Leszczyńskiej Ligii Rowerowej.

Jako drużyna zajmujemy, wcześniej sprawdzone, siódme miejsce. Bardzo cieszy drugie miejsce w tym rankingu kol. Pawła CZECHOLIŃSKIEGO na dystansach mini. Wśród specjalistów od dystansów mega kol. Mirosław PLESKOT jest dwudziesty czwarty.

Dogońmy ich w następnych wyścigach!!!
|
_ _
{ Maraton rowerowy MTB w Gorze już za nami }
| No i było gorąco! 27 lipca 2014r w Górze o godz. 11.00 wystartowaliśmy w III edycji maratonu rowerowego MTB - "Sto procent pasji".

Było nas widać na starcie maratonu, choć kilkoro "Orłów" zabrakło. Moim zdaniem trasa jest coraz ciekawsza. Jednak wysublimowane singieltraki spowolniły tempo i bardzo rozciągnęły stawkę. Jak wypadliśmy indywidualnie?

JUNIOR:

Marcin Mostowski - w swojej klasie siódmy

Dystans MINI:

17 miejsce - Paweł Czecholiński - w M4 - DRUGI!

70 miejsce - Marcin Nowak - w M2 - 21

72 miejsce - Dariusz Kubiak - w M2 - 22

140 miejsce - Szymon Wasiółka - w M2 - 140

153 miejsce - Waldemar Łukaszkiewicz - w M5 - 11

195 miejsce - Filip Zdonek - w M3 - 76.

Dystans MEGA:

tu klasą dla siebie był niezmordowany:

Mirosław Pleskot, który jako jedyny z "orłów" pokonał ten dystans.

Gratulacje dla startujących. Podziękowania dla kibicujących nam i organizatorów.
|
_ _
{ Zaległe foty do relacji kol. Roberta }
|

|
_ _
{ Skandia Maraton - Bytów 14.06.2014r -relacja kol. Roberta }
| W dniu 13 czerwca 2014r po godz. 9.00 spod Urzędu Gminy w Lipnie grupa zapaleńców dwóch kółek zamieszkałych na terenie gminy Lipno udała się w podróż trzema autami na zawody MTB do Bytowa ( Kaszuby) z cyklu Skandia Maraton LANGTEAM organizowany przez Mistrza Olimpijskiego z Moskwy Czesława Langa. W podróż na Kaszuby wybrali się strażacy ochotnicy z OSP Lipno w tym zawodnicy naszej drużyny składzie: Marcin Banaszkiewicz, Robert Konieczny oraz Marcin Mostowski. Ponadto wybrała się Marta Rozwalka, Przemek Rozwalka, Mikołaj Konieczny, Krystian Rozwalka, Jakub Wojciechowski, Maciej Wolnik, którzy w ramach Skandia Maraton w dniu 14 czerwca 2014r wystartowali w Mistrzostwach Polski Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej na trasie liczącej 35km.
Po obfitych opadach deszczu z piątku na sobotę i niskiej temperaturze trasa maratonu okazała się bardzo błotnista i ciężka a zarazem bardzo śliska ale i też bardzo urokliwa i malownicza przebiegając w pobliżu wielu jezior oraz wąwozów i jarów. W wielu elementach trasy były przysłowiowe „jeziora” przez które trzeba było przejechać dosłownie „spławem” lub też przejść przez maziowate błota sięgające do kostek. Strażacy Ochotnicy wystartowali z 10 sektora dokładnie o godzinie 11.25 by zrównać się z tą bardzo ciekawą trasą oko w oko a jednocześnie goniąc rywali startujących z poprzedzających sektorów, którzy rozpoczęli zmagania jeszcze z nie zniszczoną trasą.
Z tymi zmaganiami najlepiej poradził sobie Przemek Rozwalka pokonując dystans w czasie 1:15:20 zostając Mistrzem Polski Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Jednocześnie Przemek został zwycięzcą dystansu open w kategorii mini oraz w kategorii M2 pozostawiając w pokonanym polu 414 zawodników.
W bardzo dobrym czasie 1:17,19 trasę przejechał Mikołaj Konieczny zostając Wicemistrzem Polski Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Jednocześnie Mikołaj został 6 zawodnikiem dystansu open w kategorii mini oraz 3 w kategorii M1.
Marta Rozwalka okazała się bezkonkurencyjna w kategorii kobiet zostając Mistrzynią Polski OSP osiągając czas 1:42:49
Pozostali strażacy OSP Lipno osiągnęli także bardzo dobre wyniki dające miejsca w czołowej 15 w Polsce, pokazując, że OSP Lipno jest najlepszą Ochotniczą Strażą Pożarną od kilku lat w RP wśród ochotników startujących w MTB. Z zawodników w żółto – czerwonych barwach najlepiej sobie poradził Marcin Mostowski zdobywając 10 miejsce w śród strażaków ochotników w Polsce, natomiast Marcin Banaszkiewicz był 12 a Robert Konieczny przyjechał na 13 miejscu.
Dla większości zawodników z Lipna były to pierwsze zawody w tak odległej Polsce a tak pięknej i urokliwej a zarazem bardzo wielkim doświadczeniem. Spotkanie i rozmowa z Czesławem Langiem , Lechem Piaseckim, start w tak wielkim i międzynarodowym gronie (1200), wywiad dla TVP I, kilkakrotne wejścia na podium , wielkie i gromkie okrzyki OSP Lipno to wielkie przeżycie które pozostanie w sercach wielu z nas.

( od admina: fotorelacja z zawodów, o których opowiedział nam Robert - niebawem )

|
_ _
{ "Orły" w czołówce klasyfikacji generalnej LLR }
| [Inne] Bliskie doskonałości miejsca, bo drugie, kol. PIOTRA RATAJCZAKA i trzecie - kol. PAWŁA CZECHOLIŃSKIEGO, to aktualna sytuacja rankingu najlepszych na dystansach MINI LLR.

Na dystansach MEGA dzielnie reprezentuje nas kol. MIROSŁAW PLESKOT, zajmując obecnie 24 miejsce na liście najwytrwalszych LLR.

Gratulujemy kolegom i gonimy ich.
|
_ _
{ I Mistrzostwa Sztafet MTB Amatorów - Smyczyna }
| Nasze Mistrzostwa swój debiut mają już za sobą. Choć organizowane przez amatorów (LUKS Orzeł Lipno i Febe Team) i dla amatorów, wypadły całkiem profesjonalnie.
W dniu 22 czerwca w Smyczynie gościliśmy 32 drużyny. Na trasie przygotowanej pod okiem kolegi Roberta, zawierającej finezyjnie obmyślany odcinek specjalny "Chiny", najszybszą okazała się drużyna REAL 64-STO (1) z czasem 2.26.22. Drugie miejsce wywalczyła drużyna STREFASPORTU.PL 2, a trzecie - STREFASPORTU.PL. Wśród pań najlepiej wypadła drużyna AZS UP POZNAŃ. Sztafeta Orła Lipno w składzie: Paweł Czecholiński, Damian Ziegler i Marek Jakubowski, doskonale się zapowiadająca, wykazała się gościnnością w stosunku do innych uczestników i zadowoliła się 10 lokatą z czasem łącznym 2.46.22. Po komplet wyników i do galerii zdjęć odsyłam na www. rowerowe-leszno.pl.
Zwycięzcom, którzy uhonorowani zostali pucharami, medalami i okolicznościowymi koszulkami, serdecznie gratulujemy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Dziękujemy tym, którzy udzielili nam pomocy przy organizacji Mistrzostw. Zapraszamy na kolejne nasze imprezy.
|
_ _
{ Regulamin I Mistrzostw Sztafet MTB Amatorów - Smyczyna 22.06.2014 }
| [Maratony] Regulamin
I Mistrzostw Sztafet MTB Amatorów
Smyczyna (gm. Lipno) – 22.06.2014r.
pod patronatem honorowym:
Posła RP Pana Łukasza Borowiaka
i Wójta Gminy Lipno Pana Jacka Karmińskiego
I. ORGANIZATOR:
Organizatorem I Mistrzostw Sztafet MTB Amatorów jest LUKS ORZEŁ LIPNO, Lipno ul. Powstańców Wlkp. 69, mail: mtb.orzel.lipno@gmail.com oraz FEBE TEAM Leszno, mail: febeteam@gmail.com
Z ramienia organizatora osobami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie I Mistrzostw Sztafet MTB Amatorów są: - Robert Konieczny, Prezes LKKS „Orzeł Lipno”– tel. 695 741 482 - Paweł Dopierała, FEBE Team – tel. 606 347 040
II. TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW:
I Mistrzostw Sztafet MTB Amatorów odbędą się w dniu 22.06.2014r. (niedziela) w Smyczynie gm. Lipno – lasy smyczyńskie. Wyścig odbędzie się na trasie okrężnej w lasach smyczyńskich (długość jednej pętli około 7,5 km). Start i Meta usytuowana będą na Ranczo Grześkowiak w Smyczynie.
III. UCZESTNICTWO
Warunkiem dopuszczenia zawodników do wyścigu jest: dokonanie zgłoszenia do zawodów w wymaganym terminie dokonanie wpłaty wpisowego w kwocie 100 zł od zgłoszonego zespołu złożenie pisemnego oświadczenia dotyczącego stanu zdrowia oraz braku posiadania licencji zawodniczej w kat. ORLIK i ELITA (w biurze zawodów) w mistrzostwach prawo startu mają zawodniczki i zawodnicy, którzy ukończyli 15 lat - rocznik 1999 ( zawodnik nieletni - pisemna zgoda rodziców)
Wszyscy zawodnicy: mają obowiązek startować w kaskach przyjeżdżają na zawody na własny koszt powinni posiadać ubezpieczenie OC i NNW.
Do startu zostaną dopuszczeni tylko zawodnicy i zawodniczki z prawidłowo przymocowanym numerem startowym na kierownicy roweru.
Podczas rozgrywania zawodów nie wolno zawodnikom trenować na trasie wyścigu. W przypadku naruszenia tego przepisu zawodnicy będą karani dyskwalifikacją.
Dla zawodników wprowadza się boksy pomocy technicznej usytuowane w rejonie startu. Wskazane jest by członkowie poszczególnych drużyn startowali w identycznych koszulkach.
W mistrzostwach może startować maksymalnie 30 drużyn. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia udziału w I Mistrzostwach Sztafet MTB Amatorów należy dokonać poprzez stronę internetową LUKS ORZEŁ Lipno w terminie do dnia 16.06.2014r.
Wpłaty wpisowego należy dokonać na konto Bank Spółdzielczy Lipno: LUKS Orzeł Lipno
ul. Powstańców Wlkp 68,
64-111 Lipno
w tytule wpisać: SZTAFETY2014 nazwa zespołu;
nr konta: 53 9043 1083 2832 0047 1057 0001 do dnia 20.06.2014.
Zgłoszenia do startu w sztafecie dokonują Kluby (formalne i nieformalne).
Każda drużyna zgłasza 3 zawodników, wskazując kapitana. Możliwe jest również zgłoszenie jednego zawodnika rezerwowego, który zastępuje zawodnika niemogącego wystąpić w zawodach. Zgłoszenia zmiany zawodnika można dokonać w dniu zawodów w Biurze Zawodów, najpóźniej do godziny 9.00.
Zgłoszenia należy dokonać przez formularz rejestracyjny dostępny pod linkiem: www.rowerowe-leszno.pl/zawody/sztafety2014/zapisy/
IV. BIURO WYŚCIGU
Biuro Zawodów mieścić się będzie na Ranczo Grześkowiak w Smyczynie. Czynne będzie 22.06.2014 roku od godziny 8.00.
V. ZASADY ROZGRYWANIA MISTRZOSTW:
Zawody rozgrywane będą ze startu wspólnego. Poszczególni zawodnicy startują według kolejności podanej na liście startowej. Lista startowa będzie wydrukowana i dostępna w biurze zawodów na godzinę przed startem. Po ogłoszeniu kolejności startów nie można jej zmienić.
Uczestnicy wyścigu otrzymują nr startowy z numerem drużyny oraz numerem kolejności startu w sztafecie (od nr 1 do nr 3). Każdy z zawodników pokonuje 3 okrążenia wg systemu : nr 1, nr 2, nr 3, nr 1, nr 2, nr 3, nr 1, nr 2, nr 3.
Zmiana zawodników dokonywana jest w strefie zmian wyznaczonej liniami. Kolejny zawodnik może wystartować dopiero po minięciu linii przez poprzednika.
Zwycięzcą zostaje drużyna, która w najkrótszym czasie pokona wyznaczoną trasę (9 okrążeń). Nie przewiduje się klasyfikacji drużyn wg wieku zawodników. Przy zgłoszeniu minimum 3 drużyn kobiecych organizator wprowadzi osobną klasyfikację dla pań.
Zwycięzca otrzymuje tytuł Mistrza Sztafet MTB Amatorów 2014. Trzy pierwsze drużyny otrzymują puchary i medale. Pierwsza drużyna otrzymuje również koszulki mistrzowskie (jeżeli będzie klasyfikacja pań nagrody zostaną przyznane w kategorii mężczyzn i kobiet).
VI. PROGRAM I MISTRZOSTW SZTAFET MTB AMATORÓW:
Dnia 22.06.2014 (niedziela)
08.00 – 10.00 – wydawanie nr startowych
10.10 – odprawa techniczna
10.20 – uroczyste otwarcie I Mistrzostw Sztafet MTB Amatorów dla wszystkich ekip
10.30 – start wyścigu
14.00 – dekoracja zwycięzców
VII. ŚWIADCZENIA: przygotowana i oznaczona trasa wskazane w regulaminie nagrody dla zwycięzców bufet na mecie pomiar czasu
VIII. POMOC MEDYCZNA
Organizator zapewnia stacjonarną pomoc medyczną w rejonie linii startu i mety. Najbliższy Szpital znajduje się w Lesznie, ul. Kiepury 34.
IX. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Kapitanowie zespołów odpowiedzialni są za zapoznanie zawodników i pozostałych członków ekipy z niniejszym Regulaminem Mistrzostw Polski oraz ścisłe przestrzeganie obowiązującego programu oraz zaleceń Organizatora Mistrzostw Polski i Komisji Sędziowskiej,
2. Organizator nie ponosi winy za wypadki losowe zaistniałe w czasie przyjazdu i odjazdu uczestników na wyścig i z wyścigu,
3. Każdy uczestnik bierze udział w wyścigu na własną odpowiedzialność. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki na trasie zawodów oraz za rzeczy zaginione w trakcie wyścigu.
4. Nieznajomość regulaminu nie będzie uznawana przez Organizatora za wytłumaczenie.
5. We wszystkich sprawach nieujętych w regulaminie decydować będzie Komisja Sędziowska w porozumieniu z organizatorem.
6. Zawody zostaną rozegrane bez względu na warunki pogodowe.
|
_ _
Strona 1 z 20 1 2 3 4 > >>
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Shoutbox }
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

dzidek1960
31/08/2013 21:51
Nie wszedł pełny adres galerii https://picasaweb.google.
com/113141791124237197591
/OSIECZNATRIATHLONCUP2013
Sztafety


dzidek1960
31/08/2013 21:49
W dzisiejszych zawodach triathlonowych w Osiecznej startowała sztafeta Orła. Pełna galeria ze startu sztafet https://picasaweb.google.
com/113141791124237197591
/OSIECZNATRIATHLONCUP2013
Szta


admin
03/06/2013 13:39
W jakiej kat startował Edek Wożniak?

maja2012
02/06/2013 23:08
nie mogę znaleźć na liscie wynikow edwarda woźniaka nr387 z maratonu o puchar luks orzeł lipno?

dzidek1960
21/04/2013 00:39
Moje fotki z Crossduathlon Smyczyna 20.04.2013r. https://picasaweb.google.
com/113141791124237197591
/CrossduathlonSmyczyna200
42013r


robson
30/01/2013 11:33
Nie, nie moją, ja jej nie prowadzę

robson
12/01/2013 19:15
Zenek, spoko smiley Sezon zimowy więc cisza smiley Zmiany, zmiany zmiany na LEPSZE, dużo LEPSZE smiley

Zenek1975
12/01/2013 13:14
Co się w klubie dzieje że na FORUM jest cicho i nikt nic nie pisze!!!

dzidek1960
31/12/2012 21:58
Fotki z Biegu Sylwestrowego w Lesznie https://picasaweb.google.
com/113141791124237197591
/XXVIIIBiegSylwestrowyLes
zno2012


admin
18/11/2012 21:05
Maciej, da radę podrzucić zdjęcia z Pucharu w Osiecznej? smiley

_ _

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie